Odkazy

TyToZvladnes.cz

TyToZvladnes.cz – Kampaň „Ty to zvládneš“ je celorepublikovou kampaní, která je určená pro širokou veřejnost a je zaměřena na nejčastější chyby „laických zachránců“ při dopravních nehodách.

 

NewMamma.eu

NewMamma.eu je věnován ženám, které plánují nebo podstoupily operaci prsu kvůli rakovině a přemýšlí o rekonstrukci prsu.

 

Dialyza.cz

Nový web dialyza.cz radí pacientům i jejich rodinám

 

Zdraví národa

Portál o prevenci nemocí Zdraví národa

 

Onkoportál

Portál pro onkologické pacienty a jejich blízké Onkoportál

 

Ebola x Afrika a informace z Ministerstva zdravotnictví ČR

Příloha s bližšími informacemi o nemocni „Ebola“ a pokyny jak se chovat v místě jejího výskytu: Upozornění pro cestující.

 

Nepodceňujte prevenci rakoviny

Rakovina u nás každý rok připraví o život 27 000 lidí. Mnozí mohli žít, kdyby si našli čas na prevenci. Dospělé ženy by měly jednou ročně přijít na vyšetření děložního hrdla kvůli rakovině děložního čípku http://www.cervix.cz. Ženy starší 45 let by měly navíc každé dva roky přijít na mamografické vyšetření rakoviny prsu http://www.mamo.cz a všechny ženy i muži by od 55 let měli pravidelně absolvovat preventivní vyšetření rakoviny tlustého střeva http://www.kolorektum.cz. Poraďte se o potřebných vyšetřeních s praktickým lékařem nebo gynekologem. Lidem, kteří zanedbávají prevenci, v současné době zdravotní pojišťovny rozesílají pozvánku k vyšetření. Upozorněte své blízké na význam prevence rakoviny i vy. Můžete jim zachránit život.