Gynekologicko–porodnické oddělení

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Ambulance bolesti 
Objednávání každý pracovní den mezi 7:30 – 8:30 – 388 600 286, 702 125 050.

Q
M

Kontakt

Gynekologicko–porodnické oddělení

Náš tým

MUDr. Vladimír Študent

MUDr. Vladimír Študent

Primář

telefon: +420 775 063 924
e-mail: student@nempt.cz

Bc. Martina Zavřelová

Bc. Martina Zavřelová

Vedoucí sestra

telefon: +420 388 600 220
e-mail: zavrelova@nempt.cz

Informace a pravidla pro návštěvy

Pondělí – Pátek

14:00 – 18:00

Neděle a svátky

13:00 – 18:00

 

Nadstandardní pokoj má samostatné sociální zařízení, je vybaven elektrickou polohovací postelí, lednicí, televizorem, varnou konvicí, vaničkou, váhou pro novorozence a volnou WiFi. Je zde možná přistýlka pro tatínka nebo rodinného příslušníka, který si může dle přání objednat stravu celodenní, nebo i jednotlivé porce.

Kuchyňka, vyšetřovna a moderně pojatá sesterna je nedílnou součástí tohoto oddělení. Velkým pomocníkem při úklidu pokojů po propuštění pacientů se stal nový mobilní germicidní zářič, který zbavuje vzduch choroboplodných zárodků.

I porodní sál je přizpůsoben moderním požadavkům. Kromě pokoje pro nastávající maminku s tatínkem, který je uzavřený a zajišťuje intimitu současně rodících žen, je možno využít nadstandardní pokoj. Pro relaxaci je k dispozici hydromasážní sprchový kout s několika tryskami, relaxační míče, poslech hudby a aromatherapie. Pokoj je dostatečně prostorný pro nastávající maminku i její doprovod. Je vybaven velmi pohodlným a moderním nábytkem, včetně polohovacího křesla. Postel je dvoulůžková, pro oba nastávající rodiče. Prosluněný pokoj je dále vybaven rádiem, LED televizí, je zde možnost volného připojení na WiFi. Hned vedle pokoje je situován jeden ze dvou porodních boxů. Výhodou pokoje je dostatečné soukromí. Nadstandardní pokoj je k dispozici všem budoucím maminkám, které budou mít zájem, za jednorázový poplatek 200 Kč. Nezáleží tedy, kolik času zde maminka stráví.   

Porodní sály jsou vybaveny k neodkladnému ukončení porodu tzv. VEXem (vakuumextraktor). Při splnění podmínek pro VEX a je-li to nezbytně nutné, může tento operační porod v určitých okamžicích nahradit klešťový porod. Samotný VEX je na našem pracovišti v případě potřeby preferovaný.

V případě nutnosti je vedle porodního sálu v dosahu pouhých několika metrů stavebně umístěn sál pro císařské  řezy a jiné akutní operační výkony jako je manuální lýza a revize dutiny děložní. Zmíněná skutečnost výrazně urychluje veškerou přípravu a transport na tento sál, a tím snižuje riziko komplikací, které mohou nastat.

INFORMACE

Gynekologicko–porodnické oddělení

Objednací doby
PRŮMĚRNÉ OBJEDNACÍ DOBY 

Výkon
Objednací doba
Laparoskopické operace, operace vaječníků a vejcovodů, operace endometriozy, operace pro bolesti a srůsty, výkony pro neplodnost
1 týden
Hysteroskopie, kyretáž, revize dutiny děložní při potratu, konizace (odstranění čípku), labioplastiky, snesení kondylomat, biopsie gynekologických nádorů a další malé výkony
1 týden
Odstranění dělohy, abdominální operace
1 týden

 

Zaměření ambulance

  • Indikační poradna primáře
  • Všeobecná ambulance
  • Specializovaný ultrazvuk v gynekologii a porodnictví

Kontakt

TELEFON

+420 775 063 924

TELEFON

+420 388 600 265