Gastroenterologická ambulance

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Na ambulanci je nutné se vždy telefonicky objednat, a to i v případě opakované návštěvy, nebo „pouhého“ předepsání léků.

Q
M

Objednání

Gastroenterologická ambulance

Po-Pá 07:00 – 15:30

Náš tým

MUDr. Miloslav Hemmer

MUDr. Miloslav Hemmer

Vedoucí lékař

+420 388 600 248
hemmer@nempt.cz

Miroslava Krumpová

Miroslava Krumpová

Sestra

+420 388 600 248
krumpova@nempt.cz

Ordinační hodiny

Na vyšetření je vždy nutné se předem telefonicky objednat na tel. 388 600 248.

Pondělí – Pátek

07:00 – 15:30

Informace

Na gastroenterologické ambulanci se vyšetřují orgány zažívacího ústrojí, tedy jícnu, žaludku, dvanáctníku a střev.

Častá onemocnění, která jsou u nás diagnostikována:
Vředové choroby či záněty žaludku, nádory žaludku, jícnu a tlustého střeva a zánětlivá onemocnění tlustého i tenkého střeva, onemocnění jater a slinivky břišní.

Kromě uvedených vyšetření se zde provádí zákroky terapeutické endoskopie, např. stavění krvácení v zažívacím ústrojí, odstraňování polypů střeva a žaludku či odstraňování cizích těles.

Pacienty ambulance mohou být dospělí a děti většího vzrůstu. Menší děti zde neošetřujeme, ty jsou vyšetřovány na dětské gastroenterologii např. v Nemocnici České Budějovice, a.s.

Od roku 2006 je toto pracoviště certifikováno jako centrum primární screeningové kolonoskopie. U pacientů nad 50 let se provádí preventivní vyšetření k odhalení časných stadií nádorů tlustého střeva, v jejichž výskytu je Česká republika stále v popředí v prevalenci záchytu kolorektálního karcinomu. Vyšetření je hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Naše endoskopické pracoviště je vybaveno systémem, který umožňuje použití CO2. Rozsáhlé výzkumy prokázaly, že při použití CO2 pacienti pociťují významně méně nepříjemných pocitů ve smyslu tlaku až tlakové bolesti v břiše, vyžadují menší dávky uklidňujících prostředků a léků proti bolesti a též zotavení po výkonu trvá kratší dobu. Toto alternativní vyšetření nabízíme jako nadstandartní službu v hodnotě 500,- Kč. Tato částka se hradí před vyšetřením na nemocniční pokladně.

Na kolonoskopické vyšetření je možné si zakoupit jednorázové kolonoskopické kalhotky v naší nemocniční lékárně.

Tiskopisy ke stažení

Naleznete v sekci Pacient > Dokumenty ke stažení.

Na gastroenterologickou ambulanci dochází pacienti většinou po objednání od praktického lékaře. Toto doporučení není vyžadováno pouze při zájmu pacienta o preventivní screeningovou koloskopii.

Kontakt

TELEFON

+420 388 600 248

TELEFON

+420 388 600 248