Chirurgické oddělení

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Na ambulanci je nutné se vždy telefonicky objednat, a to i v případě opakované návštěvy, nebo „pouhého“ předepsání léků.

Q
M

Kontak

Chirurgické oddělení

Nepřetržitě

Prim. MUDr. Vladimír Tišler

Prim. MUDr. Vladimír Tišler

Primář

telefon: +420 388 600 305
e-mail: tisler@nempt.cz

Jana Valentová

Jana Valentová

Vedoucí sestra

telefon: +420 388 600 415
e-mail: valentova@nempt.cz

Informace a pravidla pro návštěvy

Pondělí – Sobota

14:00 – 18:00

Neděle a svátky

13:00 – 18:00

Informace

Chirurgické oddělení je jedním ze základních oddělení Nemocnice Prachatice, a.s. Zabývá se diagnostikou a léčbou chirurgických onemocnění v plném rozsahu, především onemocněním zažívacího traktu (žlučníku a žlučových cest, tenkého a tlustého střeva, konečníku, žaludku), ledvin, cévních onemocnění, nemoci prsou, kýly a onkologickými onemocněními. V rámci chirurgického oddělení se operují i některá urologická onemocnění. Lékaři zde používají nejmodernější metody operační léčby.

Významnou součástí chirurgického oddělení je traumatologie, kde jsou  pacienti po úrazech. Jsou zde léčeni a operováni moderními operačními postupy jako např. nitrodřeňové hřebování zlomenin, miniinvazivní osteosyntezy apod.

Oddělení má celkem 26 lůžek. Pokoje jsou dvoulůžkové, každá dvojice pokojů má své, plně vybavené sociální zařízení. Jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením, vybavený elektrickou polohovatelnou postelí, LED TV, lednicí, WiFi připojením. Na oddělení je k dispozici bezbariérová koupelna a televizní kout pro pacienty.

Nově se provádějí nadstandardní operace varixů (křečových žil), hemoroidů a kožních lézí pomocí laserového přístroje Fotona XP-2 Focus s chladící jednotkou CRYO. Tyto operace jsou hrazeny pacientem a jejich využitím získají pacienti největší komfort, procedura je rychlejší s minimální nebo žádnou rekonvalescencí a rizika se snižují na minimum. Více se můžete dozvědět zde.

Objednací doby

PRŮMĚRNÉ ČEKACÍ DOBY 

Výkon
Objednací doba
Operace varixů
3-4 týdny
Operace žlučníku laparoskopicky
3-4 týdny
Operace kýly
4-5 týdnů
Operace prsní žlázy
2-3 týdny
Operace střev
1-2 týdny

Součástí chirurgického oddělení je chirurgická ambulance s nepřetržitým provozem, traumatologická ambulance, onkologická ambulance, ambulance pro zákroky laserem a velký operační trakt. Úzce spolupracujeme s privátní urologickou ambulancí a poskytujeme konzultace pro pacienty se stomií.

Kontakt

TELEFON

+420 388 600 305

TELEFON

+420 388 600 418